ŠPORTOVÁ A TURISTICKÁ OBUV

ASOLO • TECNICA • KAYLAND • TREZETA • INOV • SALMING • MAMUT • SAUCONY • ICE BUG • SALOMON • PEARL IZUMI

ŠPORTOVÁ A TURISTICKÁ OBUV ASOLO

Spoločnosť ASOLO je dnes po pravde považovaná za jednu z najlepších talianskych obuvníckych firiem a stále si drží vedúcu pozíciu vo vývoji technickej obuvi pre akúkoľvek horskú aktivitu.

Poslaním značky Asolo je vytvoriť takú topánku, ktorá naplní všetky Vaše potreby a poskytne maximálny možný komfort. Obuv Asolo vďaka tomu dobre poslúži za každého počasia nielen pri najnáročnejších aktivitách v ľadových a kamenistých terénoch, ale aj pri Vašich výletoch do prírody a prechádzkach po okolí.

Množstvo turistickej obuvi tohoto talianskeho výrobcu bohaté zastúpenie v našej ponuke. Prečo? Pretože perfektne sedia a podporia ťa k maximálnemu výkonu. Sú flexibilné, ľahké a zároveň veľmi odolné. Zmiernia záťaž na kritických miestach chodidla, neprepustia vlhkosť ani chlad a umožnia nohe dýchať. Podrážky majú výborný záber v každom teréne a zabránia pošmyknutiu aj pri tých najprudších zostupoch.

Turistické a trekkingové topánky Asolo sú určené prevažne na pohyb v ľahkom teréne slovenských a českých hôr (Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy,…). Trekkingová obuv Asolo je určená pre ťažší vysokohorský terén (Alpy, Tatry) alebo na viacdenné túry s batohom…

Vývojári značky ASOLO vedia aké dôležité sú pohodlné turistické topánky. Chceme aby ste si pobyt v prírode čo najviac užili. Obuv je testovaná v laboratóriu a súčasne priamo v prírode na všetkých typoch terénu. Testuje sa pohodlnosť, priľnavosť k povrchu, stabilita a odolnosť.

PÁNSKA OBUV ASOLO

DÁMSKA OBUV ASOLO

Filozofia Asolo Italy

Široký výber

Najširšia možnosť výberu, pre akúkoľvek outdoorovú aktivitu. Neustále dochádza k inováciám a vývoju nových technológií.

Technológia

Nepretržite vylepšujeme všetky výrobky. Stále je možné vyvíjať nové materiály, dokonalejšie výrobné technológie a vymýšľať dalšie novinky.

Pohodlie

Všetci sme jedinečné osobnosti. Každá noha je iná.
Máme špeciálne modely pre mužov, ženy a deti. Naším cieľom je stále vylepšovať vaše pohodlie, slobodu pohybu a pocit istoty. A nezabúdajte, že ponúkame popri bežných veľkostiach u niektorých vybraných pánskych modeloch aj verziu v širšom prevedení.

Výkon

Lepší výkon v každom teréne.
Od ľahkých túr až po vysokohorské expedície v extrémnych podmienkach, obuv Asolo Vám poslúži v každej situácií. Mimoriadne funkčne a technicky dokonalé, ponúkame výrobky vhodné pre profesionálov aj pre rekreačné účely.

Budúcnosť je tu – vývoj obuvi Asolo vždy vychádza z potrieb chodidla. Naším cieľom je, aby ste pri chôdzi, lezení po horách či trekkingu miesto únavy a vyčerpania pociťovali pohodu a radosť z pohybu.

Poslaním firmy Asolo je vytvoriť obuv, ktorá zodpovedá Vašim potrebám: od prechádzok k trekkingu, od turistiky po najnáročnejšie výstupy v ľade či ťažkom teréne. Za každého počasia a v akejkoľvek nadmorskej výške.

Naša obuv je navrhnutá pre Vaše nohy. Perfektne sedí a podporí Vás k maximálnemu výkonu. Flexibilné, ľahké a zároveň veľmi odolné. Zmiernia záťaž na kritických miestach chodidla, neprepustia vlhkosť ani chlad a umožnia nohe dýchať. Podrážky majú výborný záber v každom teréne a zabránia pošmyknutiu aj pri tých najprudších zostupoch.

To všetko sú dôvody, prečo máme tisíce spokojných zákazníkov po celom svete a tiež prečo naša značka obdržala medzinárodné ocenenia za kvalitu a inováciu.

Naše topánky nepoznajú limity.

Asolo – 30 rokov brilantných riešení

V 70. rokoch sme mali prvý model ľahkých a veľmi pohodlných topánok. Volal sa Scout. Prvý krát sme použili revolučný systém Asoflex. Áno, bol to úplne nový spôsob ako si vychutnať hory.

V 80. rokoch prišla technológia AFS. Prvé topánky pre profesionálnych horolezcov so vstrekovanou konštrukciou. Pevné, ľahké, prispôsobivé a takmer nezničiteľné. Zaslúžene získali prestížne ocenenie „Compasso d´Oro“ za designovú inováciu.

V 90. rokoch výzkum pokročil. V spolupráci so známym Americkým Inštitútom sme predstavili Globaline – nový biomechanický design. Naše výrobky sa stále približujú skutočným potrebám nohy.

Prišlo 21. storočie a s ním rada FSN. Zlúčenie technológie a designu. Topánka FSN 95 bola ocenená americkým outdoor magazínom ako najlepšia trekkingová obuv roku.

A teraz sa vydávame oproti novým úspechom…